Panowie w krawatach lub muszkach, panie w zwiewnych szalach, apaszkach oraz kapeluszach - i oczywiście strojach kąpielowych. Tak wyglądać będą w najbliższą sobotę (17 listopada) gdyńskie morsy. O godz. 12.00 na plaży poniżej Polanki Redłowskiej świętować będą dziesiąte urodziny. Po rozgrzewce na plaży i wspólnym zdjęciu morsy zanurzą się w zimnym morzu. Potem w wesołym korowodzie przejdą do Domu Marynarza, gdzie o godz. 13.00 rozpocznie się część oficjalna obchodów. Wstęp wolny. Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka powstało w listopadzie 2002 r. Obecnie zrzesza 180 członków. Najmłodszy ma 6 lat, a najstarszy ponad 80. Gdyńskie morsy są bardzo aktywne. Nie tylko od października do marca regularnie zażywają zimnych kąpieli morskich, ale także biegają w maratonach, pływają, uprawiają nordic walking i chodzą po górach. Wszystko dla zdrowia! Więcej informacji o stowarzyszeniu na stronie internetowej: www.polskiemorsy.net. Opublikowano: 15.11.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)