Już dziś, 17 października, w nocy powstanie kolejny mural w ramach społecznej akcji Fundacji Aktywnej Rehabilitacji i miasta Gdyni. Murale, które pojawiają się w przestrzeni miejskiej, mają łamać stereotypy nt. niepełnosprawności. Pierwszy powstał na falochronie gdyńskiej Mariny w poniedziałek, 15 października. W jego malowaniu uczestniczyły nie tylko osoby związane z gdyńskim środowiskiem osób niepełnosprawnych, ale też Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, uczniowie gdyńskich szkół plastycznych i środowiska artystyczne. Drugi mural w ramach akcji zacznie powstawać dziś o godz. 23.00 przy ul. Podjazd (na zjeździe z ul. Morskiej w kierunku ul. 10 Lutego). Porusza temat macierzyństwa i niepełnosprawności. Sam proces tworzenia muralu, z wykorzystaniem rzutnika, jest widowiskiem, które warto zobaczyć. Opublikowano: 17.10.2012 00:00 Autor: Krzysztof _Romański (2012)