Dzisiaj (16 maja) w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26) odbędzie się uroczystość wręczenia Nagród Artystycznych Prezydenta Gdyni „Gdyńskich Galionów" za rok 2011. Początek - godz. 18.00. Nagroda przyznawana jest od 1996 r., od 2006 r. pod nazwą „Galion Gdyński", w trzech kategoriach: działalność artystyczna, upowszechnianie kultury, mecenat kultury. Galion - ozdoba dziobowa stosowana na starych, dużych żaglowcach w postaci okazałej rzeźby umieszczonej pod bukszprytem. Była to rzeźba drewniana, często polichromowana. Zwykle przedstawiała postać ludzką, zwierzęcą lub inne wymyślone stworzenie i nawiązywała do nazwy jednostki. Opublikowano: 16.05.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)