Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza jutro (19 czerwca) do Teatru Miejskiego (ul. Bema 26) na galę finałową V Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich „Albatrosy". Początek - godz. 12.30. Przegląd skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu zainteresować młodych ludzi tworzeniem filmów.Uczniowie samodzielnie, pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła - od scenariusza poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie. Młodzież uczy się pracy zespołowej, uważnego słuchania innych oraz twórczego patrzenia na rzeczywistość. Na galę wstęp wolny. Więcej o projekcie na stronie internetowej: http://www.albatrosy.wordpress.com/. Opublikowano: 18.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)