15 marca br. odbędzie się finał gdyńskiej edycji samorządowego konkursu nastolatków „8 wspaniałych”. To 13. edycja konkursu, którego ideą jest wyróżnienie młodych ludzi znajdujących czas i gotowość do wspierania potrzebujących pomocy.Jest to forma wyróżnienia młodych osób, które wyjątkowo aktywnie angażują się w organizację zbiórek, pomagają dzieciom niepełnosprawnym i osobom starszym, uczestniczą w WOŚP, w akcji „Góra złota”, „Być jak święty Mikołaj”, pracują w hospicjach i domach pomocy, organizują szkolne koła wolontariatu – odnajdują radość i siłę w wspieraniu innych. Zwycięzca będzie reprezentował Gdynię w finale ogólnopolskim, w którym dział weźmie także pozostała 7 finalistów. Do konkursu zgłoszonych zostało 31 uczniów z 16 gdyńskich szkół (5 szkół gimnazjalnych i 11 szkół ponadgimnazjalnych), z których wyłonionych zostanie ośmiu laureatów. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego – Sławoja Leszka Głódzia oraz Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.Finał w Gimnazjum nr 4 im. bł. kmdr. ppor. Władysława Miedonia (ul. Okrzei 6) w Gdyni rozpocznie się w sobotę, o godzinie 11.00.Kontakt: Ewa Łowkiel, wiceprezydent Gdyni, tel.: 58 668 80 15. Opublikowano: 13.03.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)