Spawacze, kowale, monterzy, elektrycy, piaskarze i oczywiście dzielne suwnicowe są bohaterami fotografii Grzegorza Mehringa, które można oglądać na wystawie „Stoczniowcy i ich Stocznia". Choć zdjęcia prezentowane są w gdyńskim Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" (ul. Zawiszy Czarnego 1) do 8 sierpnia br., to finisaż wystawy odbędzie się 1 sierpnia o godz. 18.00. - Latem 2009 roku w Stoczni Gdynia odbył się chrzest. To był samochodowiec. Chyba po raz pierwszy uroczystość nadania imienia nie była radosnym świętem. Bo statek był ostatni. Przez dziesiątki lat w gdyńskiej stoczni wybudowano i ochrzczono 645 statków. Ta skromna wystawa to opowieść o ostatnich dniach stoczni. To opowieść o ludziach budujących statki, o trudzie i wielkiej dumie - opisuje swoje prace fotograf. Na wystawie zaprezentowano ponad 30 zdjęć, w większości dotąd niepublikowanych. Grzegorz Mehring fotografią zawodowo zajmuje się od ponad 20 lat, w tym 12 lat pracował jako fotoreporter w znanych trójmiejskich dziennikach: „Wieczorze Wybrzeża" i „Dzienniku Bałtyckim". Dokumentował i nadal dokumentuje najważniejsze wydarzenia w Trójmieście i na Pomorzu. Dziś także dzieli się swym doświadczeniem ucząc innych. Wstęp wolny. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, a w soboty i niedziele na życzenie. Opublikowano: 31.07.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)