Prawie 900 osób z 15 państw zgłosiło się do XVIII Energa Maratonu „Solidarności", który odbędzie się w środę (15 sierpnia). Dzień wcześniej, we wtorek (14 sierpnia), w okolicach startu w Gdyni powstanie miasteczko pełne atrakcji. Bieg rozpocznie się w Gdyni - start honorowy sprzed Pomnika Ofiar Grudnia'70 (ok. godz. 9.45), a właściwy o godz.10.00 sprzed Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54). Meta w Gdańsku. Jego celem jest uczczenie ofiar wydarzeń grudniowych z 1970 roku. Do maratonu zapisali się zawodnicy i zawodniczki z: Polski, Rosji, Niemiec, Francji, Belgii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Danii, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Stanów Zjednoczonych i Kenii. W dniu maratonu zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 8.30 w biurze zawodów w Gdyni (niedaleko startu biegu). Wpisowe wyniesie wówczas 120 zł. Prawo do bezpłatnego startu mają uczestnicy powyżej 60 roku życia i członkowie „Solidarności". Warunkiem uczestnictwa jest ukończone 18 lat oraz brak przeciwwskazań lekarskich do biegu. Tymczasem jutro, w godz. 10.00-18.00, na boisku Młodzieżowego Domu Kultury vis à vis Urzędu Miasta zorganizowane zostanie miasteczko ze ścianką wspinaczkową, symulatorami ruchu i innymi atrakcjami. Szczegółowe informacje, w tym regulamin biegu, znajdują się na stronie internetowej: http://www.maratongdansk.home.pl/. Opublikowano: 13.08.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)