Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Gdyni zaprasza jutro (20 lipca) na ambulansowy pobór krwi połączony z rejestracją potencjalnych dawców szpiku, której organizatorem jest Fundacja DKMS Polska. Akcja odbędzie się w godz. 8.30-13.00 przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (ul. Władysława IV 12/14). Informacje o tym, kto może zostać krwiodawca i jak się do tego przygotować można znaleźć na stronie internetowej: http://www.krew.gda.pl/. Zachęcamy do udziału w akcji, ponieważ latem, ze względu na większą liczbę groźnych wypadków drogowych, krew jest jeszcze bardziej potrzebna niż zwykle. Decyzja o rejestracji jako potencjalny dawca szpiku nie może być emocjonalna, ale racjonalna. Odmowa oddania szpiku oznacza odebranie komuś nadziei na życie. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg lub bez dużej nadwagi. Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Wszyscy chętni do uczestnictwa w akcji powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.dkms.pl/. Opublikowano: 19.07.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)