Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zaprasza 22 maja (wtorek) na wycieczkę „Zielone oblicze Gdyni" oraz akcję plenerową „Bioróżnorodność - poznaj by zachować!" przed Akwarium Gdyńskim. Wycieczka „Zielone oblicze Gdyni" przeznaczona jest dla wszystkich osób zainteresowanych odkrywaniem ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc w Gdyni. Start o godz. 9.00 przy głównym wejściu do Centrum Handlowego „Wzgórze" (od strony parkingu). Koniec spaceru ok. godz. 11.30 przed Akwarium Gdyńskim. Uczestników oprowadzą: Janina Stec i Kazimierz Ciechanowicz. Zgłoszenia mailowe: stazysta@ciee-gda.pl lub telefoniczne: 58 301 80 99. W godz. 10.00-14.00 przy Akwarium Gdyńskim rozpocznie się akcja plenerowa „Bioróżnorodność - poznaj by zachować!". W programie m.in.: - pomorskie krajobrazy z recyklingu, czyli wspólne kreowanie pomorskich krajobrazów i „gałganków" z naturalnych materiałów i surowców wtórnych, układanych na naturalnym trawniku;- klif orłowski - świat na styku wody i lądu;- polodowcowy zawrót głowy;- nieznany świat torfowisk i jezior;- tajemnice wody;- Pies w wielkim mieście;- świat z lotu ptaka;- Nie stój, zwiedzaj! Pomorskie krajobrazy w kalejdoskopie - planszowa gra uliczna;- konkursy wiedzy o różnorodności biologicznej i krajobrazach Pomorza;- wiele innych niespodzianek. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.ciee-gda.pl/. Opublikowano: 18.05.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)