W sobotę (18 sierpnia) o godz. 10.00 z Kuźnicy wyruszy XII Marsz Śledzia. 100 śmiałków przejdzie przez Zatokę Pucką do Rewy. Organizatorem wyprawy jest Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa w Gdyni. „Marsz Śledzia" to wyjątkowe wydarzenie, którego głównym celem jest zaznajomienie uczestników z jedynym w swoim rodzaju zakątkiem naszej zatoki oraz promowanie proekologicznej postawy. Około 5-godzinna wyprawa polega na przejściu (miejscami przepłynięciu) określonej trasy wodnej. W połowie marszu odbywa się chrzest. Uczestnicy muszą zjeść specjalnie przyrządzonego śledzia oraz otrzymują klapsa płetwą nurkową. Najmłodszy uczestnik tegorocznej edycji ma 16, a najstarszy 60 lat. Pomaszeruje m.in. koszykarka Anna Jaskurzyńska-Jelonek, która w barwach Wisły Kraków siedmiokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski w latach 80. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do 100, ale chętnych do udziału w marszu jest sześć razy więcej. Co prawda zapisy już się zakończyły, ale tradycyjnie 10 miejsc zostanie wolnych do dnia imprezy. Wówczas zadecyduje zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Biuro startowe czynne będzie w godz. 8.00-9.30. Uczestnicy muszą umieć samodzielnie pływać i mieć bardzo dobrą kondycję fizyczną. Wpisowe wynosi 120 zł. Zachęcamy również do oglądania uczestników wyprawy. Najlepszym punktem obserwacyjnym będzie skarpa w Mrzezinach przy starej żwirowni, skąd roztacza się piękny widok na trasę przemarszu „śledzi". Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.marszsledzia.pl/. Kontakt: Radosław Tyślewicz, Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa, tel. 609 229 208, e-mail: admiralicja@wp.pl. Opublikowano: 14.08.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)