Beata Szadziul została powołana przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka na stanowisko pełnomocnika do spraw rodziny. Jej głównym zadaniem będzie koordynacja prac związanych z realizacją programu „Gdynia Rodzinna", przyjętego w ubiegłym roku przez Radę Miasta. Program stanowi kompendium realizowanej przez Miasto polityki rodzinnej. Oprócz podsumowania dotychczasowych inicjatyw, proponuje nowe działania skierowane do wszystkich rodzin. Jest to projekt otwarty, a więc będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany. W tym roku najważniejszymi zadaniami pani pełnomocnik, sprawującej tę funkcję społecznie, będą: przedstawienie nowych możliwości wspólnego spędzania czasu wolnego przez całe rodziny: rodziców, dzieci, dziadków - międzypokoleniowo, a także opracowanie systemu zniżek zgodnie z zasadą „2+", która pozwoli na zakup biletów rodzinnych. Oferta dotyczyć ma m.in.: gdyńskich muzeów, teatrów, centrum kultury, kin i klubów. Powstanie także pakiet udogodnień zachęcających gdyńskie rodziny do udziału w imprezach sportowych. Do końca kwietnia br. uruchomiona zostanie strona internetowa: http://www.gdyniarodzinna.pl/ - kompendium wiedzy o tym, co w zakresie polityki rodzinnej oferuje samorząd, jego jednostki, a także podmioty prywatne. Będzie można tam znaleźć również informacje dotyczące sytemu wsparcia, edukacji, ochrony zdrowia oraz porady i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jednak już teraz warto się na stronie zalogować, by zdobyć bezpłatny bilet na wielki karnawałowy bal przebierańców pt. „W krainie Królowej Śniegu", który odbędzie się 2 lutego 2013 r. o godz. 10.30 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia" (ul. Kazimierza Górskiego 8). Zapraszamy rodziców z dziećmi, zwłaszcza w wieku 3-7 lat. Królowa Śniegu przybędzie osobiście! Nie zabraknie też innych atrakcji. Bal karnawałowy dla dzieci ma być stałym elementem obchodów święta miasta, które przypada 10 lutego. Beata Szadziul - z wykształcenia politolog, od 2010 r. miejska radna, wcześniej przez dwie kadencje wiceprzewodnicząca rady dzielnicy Mały Kack. Współautorka programu „Gdynia Rodzinna", zaangażowana w politykę dotyczącą osób niepełnosprawnych, a także wyrównywania szans, koordynatorka Młodzieżowej Rady Miasta. Współinicjatorka powstania "psiej plaży" nieopodal Kolibek. Prywatnie mama dwóch córek - Zuzanny i Poli, pasjonatka żeglarstwa, uwielbia aktywny styl życia. W 2011 r. wygrała I Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet „Yekaterina", pokonując ponad 3000 kilometrów, docierając aż za krąg polarny do Murmańska. zdjęcia pani pełnomocnik w serwisie foto: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7031_82272.html Opublikowano: 22.01.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)