Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Gdynia, moje miasto - okno na świat - finał projektu edukacyjnego

Zakończyła się IX edycja międzyszkolnych obchodów 88. urodzin Gdyni, które młodzież 11 gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych uczciła, biorąc udział w siedmiu konkursach międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Gdynia, moje miasto – okno na świat” objętego patronatem wiceprezydent Gdyni Ewy Łowkiel. 

Oto laureaci: 

Konkurs wiedzy o Gdyni (zespoły):

I miejsce: Maria Bielecka i Kamila Pyszkowska - VI LO;

II miejsce: Dawid Gajos i Rafał Borowski – XIV LO;

III miejsca: Julianna Schmidt i Alicja Konkol – VI LO oraz Kamil Pagudis i Maciej Szczepaniuk – VI LO;

Wyróżnienie: Marcin Scheibe i Marcin Lipkowski - ZSM oraz Krystian Sikorski i Dominik Kłonica – ZSM;

Konkurs poezji śpiewanej:

I miejsce: Magdalena Zawłocka – III LO;

II miejsce: Hanna Glegolska – VI LO;

III miejsce: Sandra Prus – V LO;

Wyróżnienia: Mateusz Gierszewski, Michał Kowalewski, Mikołaj WilkanowskiPaweł Bieliński – III LO;

Konkurs fotograficzny:

I miejsce: Oliwia Ociesa – XIII LO i Martyna Jagucka - V LO;

II miejsce: Klaudia Kuchta – XIII LO i Martyna Szuttenberg – IX LO; 

III miejsce: Joanna Jabłonowska - ZSAE, Weronika Kowalska - ZSAE i Klaudia Chartuniewicz - ZSAE;

Wyróżnienie: Małgorzata Paprocka - IX LO, Natalia Tylor – XIII LO i Adriana Kunicka - XIV LO;

Konkurs oratorski:

Laureaci I. miejsca: Katarzyna Kabata - II LO, Mateusz Kurek - III LO i Mateusz Kijowski – IV LO;

Wyróżnienie: Magdalena Rusin – IX LO i Mateusz Gierszewski – III LO;

Konkurs filmowy:

I miejsce: Klaudia Laskowska - XIII LO;

II miejsce: Sara Bajkiewicz i Kamila Gemba - ZSAE;

III miejsce: Dominika i Patrycja Kawa – XIII LO; 

Wyróżnienie: Emilia Mariańska i Alicja Lisowiec – XIII LO oraz Natalia Krawczyk, Alicja Bronka, Emilia Dworzyńska i Justyna Rzepa – XIII LO;

Konkurs graficzny:

I miejsce: Tomasz Prabucki - XIV LO;

II miejsce: Martyna Jagucka - V LO;

III miejsce: Kinga Stolc – XIII LO;

Wyróżnienie: Wiktoria Masewicz – ZSM i Izabela Chodnicka – ZSM;

Nagroda koordynatorów: Adam Szczuko - ZSM;

Konkursu na komiks:

I miejsce: Magdalena Kozikowska – III LO;

II miejsce: Martyna Jagucka – V LO;

Wyróżnienie: Kornelia Stańczyk - ZSAE i Katarzyna Bobkowska – IV LO.

Podziękowania otrzymali też opiekunowie wspierający uczniów w konkursowych przygotowaniach (Agnieszka Antoszkiewicz-Bajc, Bożena Chmielińska, Anna Duszak-Kletkiewicz, Olga Malicka-Kowalczyk, Danuta Paupa, Teresa Wasiak, Alicja Wirska, Jolanta Wdowiak) oraz jurorzy (Barbara Marczuk-Górka, Małgorzata Sokołowska, Anna Śliwa, Alina Zielińska, Stefan Iżyłowski, Jacek Dworakowski, Piotr Raszkiewicz, Piotr Smoliński). 

Organizatorami realizowanego od września 2013 r. do lutego 2014 r. projektu były biblioteki oraz zespoły humanistyczne V Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Mechanicznych (w tej placówce włączył się też zespół informatyczny). Poza szkołami organizatorkami w projekcie uczestniczyły następujące gdyńskie placówki: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Licea Ogólnokształcące nr III, IV, VI, IX, XIII, XIV, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.

Koordynatorki: Elżbieta Komosińska (ZSM), Natalia Chalimoniuk (VI LO) i Urszula Motyl-Śliwa (V LO).

  • ikonaOpublikowano: 20.03.2014 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona