Zakończyła się IX edycja międzyszkolnych obchodów 88. urodzin Gdyni, które młodzież 11 gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych uczciła, biorąc udział w siedmiu konkursach międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Gdynia, moje miasto – okno na świat” objętego patronatem wiceprezydent Gdyni Ewy Łowkiel. Oto laureaci: Konkurs wiedzy o Gdyni (zespoły):I miejsce: Maria Bielecka i Kamila Pyszkowska - VI LO;II miejsce: Dawid Gajos i Rafał Borowski – XIV LO;III miejsca: Julianna Schmidt i Alicja Konkol – VI LO oraz Kamil Pagudis i Maciej Szczepaniuk – VI LO;Wyróżnienie: Marcin Scheibe i Marcin Lipkowski - ZSM oraz Krystian Sikorski i Dominik Kłonica – ZSM;Konkurs poezji śpiewanej:I miejsce: Magdalena Zawłocka – III LO;II miejsce: Hanna Glegolska – VI LO;III miejsce: Sandra Prus – V LO;Wyróżnienia: Mateusz Gierszewski, Michał Kowalewski, Mikołaj Wilkanowski, Paweł Bieliński – III LO;Konkurs fotograficzny:I miejsce: Oliwia Ociesa – XIII LO i Martyna Jagucka - V LO;II miejsce: Klaudia Kuchta – XIII LO i Martyna Szuttenberg – IX LO; III miejsce: Joanna Jabłonowska - ZSAE, Weronika Kowalska - ZSAE i Klaudia Chartuniewicz - ZSAE;Wyróżnienie: Małgorzata Paprocka - IX LO, Natalia Tylor – XIII LO i Adriana Kunicka - XIV LO;Konkurs oratorski:Laureaci I. miejsca: Katarzyna Kabata - II LO, Mateusz Kurek - III LO i Mateusz Kijowski – IV LO;Wyróżnienie: Magdalena Rusin – IX LO i Mateusz Gierszewski – III LO;Konkurs filmowy:I miejsce: Klaudia Laskowska - XIII LO;II miejsce: Sara Bajkiewicz i Kamila Gemba - ZSAE;III miejsce: Dominika i Patrycja Kawa – XIII LO; Wyróżnienie: Emilia Mariańska i Alicja Lisowiec – XIII LO oraz Natalia Krawczyk, Alicja Bronka, Emilia Dworzyńska i Justyna Rzepa – XIII LO;Konkurs graficzny:I miejsce: Tomasz Prabucki - XIV LO;II miejsce: Martyna Jagucka - V LO;III miejsce: Kinga Stolc – XIII LO;Wyróżnienie: Wiktoria Masewicz – ZSM i Izabela Chodnicka – ZSM;Nagroda koordynatorów: Adam Szczuko - ZSM;Konkursu na komiks:I miejsce: Magdalena Kozikowska – III LO;II miejsce: Martyna Jagucka – V LO;Wyróżnienie: Kornelia Stańczyk - ZSAE i Katarzyna Bobkowska – IV LO.Podziękowania otrzymali też opiekunowie wspierający uczniów w konkursowych przygotowaniach (Agnieszka Antoszkiewicz-Bajc, Bożena Chmielińska, Anna Duszak-Kletkiewicz, Olga Malicka-Kowalczyk, Danuta Paupa, Teresa Wasiak, Alicja Wirska, Jolanta Wdowiak) oraz jurorzy (Barbara Marczuk-Górka, Małgorzata Sokołowska, Anna Śliwa, Alina Zielińska, Stefan Iżyłowski, Jacek Dworakowski, Piotr Raszkiewicz, Piotr Smoliński). Organizatorami realizowanego od września 2013 r. do lutego 2014 r. projektu były biblioteki oraz zespoły humanistyczne V Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Mechanicznych (w tej placówce włączył się też zespół informatyczny). Poza szkołami organizatorkami w projekcie uczestniczyły następujące gdyńskie placówki: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Licea Ogólnokształcące nr III, IV, VI, IX, XIII, XIV, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.Koordynatorki: Elżbieta Komosińska (ZSM), Natalia Chalimoniuk (VI LO) i Urszula Motyl-Śliwa (V LO). Opublikowano: 20.03.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)