W najbliższy piątek, 25 października, rozpoczynają się żeglarskie spotkania w szkołach w ramach programu Gdynia na Fali. Marcin Czajkowski i Maciej Grabowski, ambasadorowie programu z pierwszą prelekcją udadzą się do Szkoły Podstawowej nr 42 na Karwinach (ul. Staffa 10). Początek o godz. 10.00. Piątkowe spotkanie poprzedziła kilkudniowa wystawa o tematyce żeglarskiej, która zapowiadać będzie każdą z kolejnych wizyt ambasadorów. Dodatkową atrakcją będą odwiedziny Tytusa Butowskiego, członka Gdynia Sailing Team. Tytus jest tegorocznym Mistrzem Europy w klasie Optimist. Program popularyzacji żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży gdyńskich szkól (Gdynia na Fali) został ogłoszony pod koniec sierpnia. Przez ostatnie tygodnie trwały przygotowania do spotkań oraz koordynacja programu w poszczególnych placówkach. Idea żeglarskich spotkań spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach programem będziemy mogli objąć wszystkie gdyńskie szkoły. Kontakt: Beata Szadziul, tel. 509 13 13 13, e-mail: beataszadziul@wp.plKontakt do ambasadorów: Maciej Grabowski, e-mail: maciejgrabowski@me.com, Marcin Czajkowski, e-mail: czajkowskimarcin@op.pl Opublikowano: 23.10.2013 00:00 Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (malgorzata.omachel-kwidzinska@gdynia.pl)