Dzisiaj, 22 sierpnia br. meksykański żaglowiec szkolny Marynarki Wojennej Meksyku - „Cuauhtemoc" opuścił nasz port. Tradycyjnie meksykańską muzyką i z uśmiechniętymi kadetami na rejach. Meksykańskich gości pożegnali prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, ambasador Ricardo Villanueva Hallal, konsul honorowy Meksyku Andrzej Suchecki, przedstawiciele Akademii Marynarki Wojennej i Akademii Morskiej oraz licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta. Nie zabrakło również „Daru Młodzieży", który (wraz z ORP Błyskawica) zgodnie z morskim ceremoniałem głośno żegnał buczkami, a później wypłynął na redę i tam zakotwiczył. Z daleka pięknie wyglądały maszty obu żaglowców. Przypomnijmy, że od 17 do 22 sierpnia br. gościliśmy w Gdyni meksykański żaglowiec szkolny Marynarki Wojennej Meksyku - „Cuauhtemoc". Wielką atrakcją dla publiczności było z pewnością widowiskowe wejście i wyjście do/z portu - z młodymi kadetami na rejach, oraz zwiedzanie tej pięknej jednostki. Zapamiętamy wszyscy Wielki Mecz Koszykówki drużyny „Cuauhtemoc" i zespołu Rady Miasta Gdyni: serdeczna publiczność, wielkie emocje, występy gdyńskich cheerleaderek i wygrana gości 24:22. Kapitan „Cuauhtemoca" zapowiedział: „Oczywiście, że do Was wrócimy. Nie możemy przyjeżdżać tak często jak byśmy chcieli. Mamy wiele zobowiązań. Moi przełożeni są zdania, że statek musi przypływać do Gdyni. Tutaj ludzie nas bardzo kochają." Trzymamy za słowo i mamy nadzieję, że nie będziemy czekać aż 10 lat:) Zdjęcia z pożegnania w Serwisie Foto. Opublikowano: 22.08.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)