22 czerwca br. Gdynia otwiera strzeżone kąpieliska, a 23 czerwca tramwaj wodny pływać będzie codziennie, nie tylko do Jastarni, ale także do Helu. Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji w piątek, 22 czerwca 2012 r. otworzy tegoroczny sezon letni na czterech gdyńskich plażach i kąpieliskach strzeżonych. O bezpieczeństwo kąpiących się i plażowiczów zadba 35 ratowników. Pracować będą na czterech kąpieliskach strzeżonych: Babie Doły 100 m, Śródmieście 200 m, Redłowo 200 m, Orłowo 100 m.Na wszystkich kąpieliskach przygotowano brodziki dla dzieci, które ograniczone są siatką sięgającą do samego dna. Gdyńskie służby ratownicze są dobrze wyszkolone oraz wyposażone w odpowiedni sprzęt motorowodny: dwie łodzie motorowe, skuter z platformą ratowniczą, osiem łódek wiosłowych, pięć kajaków morskich, sprzęt łączności i inne niezbędne urządzenia (m.in. każdy posiada sprzęt ABC oraz rzutkę rękawową), dzięki którym ratownicy przygotowani są do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji. Przypomnijmy, że od 2012 roku działa strona internetowa: www.kapieliskagdynia.pl, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Dzięki niej można na bieżąco śledzić warunki pogodowe, ostrzeżenia i stan kąpielisk. Od 23 czerwca do 2 września 2012 r. rejsy tramwaju wodnego będą się odbywać codziennie na dwóch trasach: 520: Gdynia - Hel i 530: Gdynia - Jastarnia. Cena biletu zależy od trasy, którą popłyniemy. I tak: - na trasie Hel Gdynia - Gdynia Hel zapłacimy za bilet normalny - 20 zł, ulgowy - 10 zł, przewóz roweru - 5 zł;- na trasie Jastarnia Gdynia i Gdynia Jastarnia za bilet normalny zapłacimy 14 zł, ulgowy 7 zł, za przewóz roweru 3 zł. Szczegółowe informacje (m.in. rozkład rejsów i punkty sprzedaży biletów znaleźć można na stronie internetowej: www.zkmgdynia.pl i na plakatach. Opublikowano: 21.06.2012 00:00 Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (malgorzata.omachel-kwidzinska@gdynia.pl)