12 tysięcy osób na treningu piłkarskiej drużyny Irlandii w Gdyni, magistrat ubrany w szaliki kibica oraz oczekiwanie w napięciu na pierwszy mecz i otwarcie Parku Kibica - Gdynia już czuje atmosferę EURO 2012. Wielkie piłkarskie święto rozpoczyna się 8 czerwca, a wraz z nim startuje gdyński Park Kibica. Wszystkich fanów zapraszamy o godz. 17.30, pół godziny przed pierwszym meczem Euro 2012: Polska - Grecja, który będzie można obejrzeć na wielkim telebimie, wspólnie przeżywając sportowe emocje. Od 8 czerwca do 1 lipca kibice spragnieni wspólnego przeżywania sportowych emocji będą mogli obejrzeć wszystkie mecze EURO 2012 na ogromnym telebimie o powierzchni 32 m2 w Parku Kibica w Parku Rady Europy (u zbiegu ul. Borchardta i Armii Krajowej). Rozgrywki będzie można śledzić stojąc lub siedząc na zielonej trawie, na kocu, leżaku czy parkowej ławce - jak kto woli. Przy ekranie na masztach zawisną flagi narodowe grających aktualnie zespołów. Poza godzinami emisji meczów Park Kibica będzie po prostu miejscem odpoczynku. W Parku będzie można posilić się w specjalnie uruchomionych punktach gastronomicznych. Miasto spodziewa się kilku, kilkunastu tysięcy kibiców - mieszkańców i turystów. Przypominamy również, że na stronie internetowej: http://www.zkmgdynia.pl/ znajdują się informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej na czas EURO 2012. zdjęcie „kibicującego" magistratu - fot. Michał Kowalski szalik w wersji elektronicznej Opublikowano: 06.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)