Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Gdynia zagrała w Orkiestrze

W orkiestrze otwartych serc po raz 22. zagrał cały kraj - zagrała też Gdynia. Choć aura miejscami nie rozpieszczała, było bardzo gorąco - dziesiątki imprez, setki licytowanych gadżetów i tysiące serduszek.

W Gdyni suma dotychczasowych kwot, które wpłynęły w wyniku licytacji darów i ulicznej zbiórki części kwestarzy, wynosi 424.250,27 zł (stan na 15.01.2014 r.). Sztab przy Teatrze Miejskim zebrał dotychczas 120.000 zł, YMCA - 259.000 zł, a In gremio - 45.250,27 zł.

Podczas samej licytacji w Teatrze Miejskim, którą poprowadził prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, zebrano 17.970 zł. Kupić można było nietypowe przedmioty - największą popularnością cieszył się prawdziwy ster okrętowy, specjalne karnety na Open'er Festival i Festiwal Filmowy w Gdyni. Z ciekawostek - za 160 zł wylicytowano historyczną tablicę „autobusowej linii życia", czyli gdyńskiej linii nr 105, która przez wiele lat łączyła szpital z cmentarzem.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy - będziemy grali do końca świata i o jeden dzień dłużej, choć znając gdynian - pewnie nawet o dwa.

Kontakt: 
Jakub Ubych, In gremio, ul. Strażacka 15, tel.: 58 624 05 09, 605 456 783 / Marek Radyko, tel.: 58 624 05 09, 607 844 622;
Adam Paprocki, Sztab YMCA, tel.: 515 808 513 / Igor Nizio,  tel.: 796 61 61 61;
Iwona Walkusz, biuro promocji TM im. Witolda Gombrowicza, tel.: 58 660 59 24, e-mail: promocja@teatrgombrowicza.art.pl.


  • ikonaOpublikowano: 16.01.2014 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona