Złoto, srebro i brąz - z takim dorobkiem powróciły łuczniczki gdyńskiego UKS Morświn z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się 8 września w Bydgoszczy. W kategorii młodziczek starszych Jagoda Jabłońska zdobyła złoty medal, a w drużynie wraz z Martyną Chmielecką - srebrny. Wśród młodziczek w kategorii drużynowej Dominika Tarasiuk zajęła III miejsce. Uczniowski Klub Sportowy MORŚWIN powstał w 2006 r. w celu popularyzowania łucznictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz reaktywacji gdyńskich tradycji łuczniczych. Skupia ok. 30 zawodników. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.lucznictwo.org/. Opublikowano: 10.09.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)