Gdyńscy seniorzy pozazdrościli maturzystom, którzy jeszcze nie zakończyli swoich zmagań, i też się sprawdzą. 22 maja 2013 r. dokładnie o godz. 15.22 w siedzibie YMCA (ul. Żeromskiego 26) rozpoczną pisanie dyktanda. Kto ma więcej niż 55 lat i ochotę zmierzyć się z zawiłościami ojczystego języka, może jeszcze się zgłosić. To już IX Gdyńskie Dyktando dla seniorów. Tradycyjnie autorką tekstu jest inicjatorka wydarzenia - Gabriela Kurpisz-Kasprzak, która wykłada polszczyznę na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uczestnicy pisali już m.in. dyktando z zawiłościami ortograficznymi związanymi z muzyką Fryderyka Chopina czy o pamiętniku pewnego prastryja. Tematyka tegorocznego tekstu jest sportowa. Dyktando dotyczy piłki nożnej. Zapisy w sekretariacie Gdyńskiej Akademii Srebrnego Wieku przy ul. Żeromskiego 26 (pok. nr 19), tel. 58 620 31 15. Można się zgłosić nawet przed samym dyktandem. Co roku z trudnościami języka polskiego zmaga się ok. 50 gdyńskich seniorów. Opublikowano: 21.05.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)