To już tradycja. Co zawody, to sukces. Młodzi tancerze z gdyńsko-wejherowskiego klubu „Świat Tańca" zdobyli dwa tytuły mistrzów świata w zawodach rozegranych w maju w Chorwacji. Zespół „Fusion" okazał się najlepszy w kategorii hip-hop juniorzy, a „Explozja" - hip-hop dzieci. Trzecie miejsce w mistrzostwach świata zdobyła Donatella Krielaart w kategorii hip-hop solo dzieci. Na wysokiej 6. pozycji w kategorii hip-hop solo juniorzy uplasowała się Dominika Bernaśkiewicz. Do półfinałów doszła grupa „Enigma" w kategorii disco formacje dzieci. W rywalizacji w chorwackim mieście Poreč wzięło udział 5 tysięcy tancerzy z 29 państw. Klub „Świat Tańca" (53 osoby) jako jedyny reprezentował Polskę. Klub taneczny „Świat Tańca" został założony w 2003 r. Należą do niego dzieci i młodzież z Gdyni oraz Wejherowa. Młodymi talentami opiekują się Joanna i Jacek Bernaśkiewiczowie. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: http://www.swiattanca.bernaskiewicz.com.pl/. zdjęcia z mistrzostw w serwisie foto: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7031_85849.html Kontakt dla dziennikarzy: Joanna i Jacek Bernaśkiewiczowie, tel. 506 475 530. Opublikowano: 06.06.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)