Zespół Szkół nr 7 w Gdyni od początku bieżącego roku szkolnego bierze udział w programie Comenius pt. „Europejska Młodzież. Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość". Trzy uczennice Gimnazjum nr 8 w dniach 11-15 marca 2013 r. uczestniczyły w spotkaniu młodzieży z partnerskich szkół w słoweńskiej Lipnicy. W spotkaniu wzięła udział młodzież z siedmiu szkół z: Polski, Niemiec, Danii, Węgier, Portugalii, Włoch oraz Słowenii. Gdynię reprezentowały: Marika Bunar, Aleksandra Fiutowska i Kaja Tchórzewska, które, tak jak inni uczestnicy, w języku angielskim omówiły temat przygotowany wcześniej na podstawie przeprowadzonych wywiadów ze swymi babciami, dziadkami, rodzicami. Sięgnęły także do albumów rodzinnych. Przedstawiły własnoręcznie wykonane plakaty ze zdjęciami ilustrującymi temat projektu oraz prace plastyczne. Poprzez ciekawe prezentacje wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się refleksjami na temat pojmowania szczęścia „dawniej i dziś". Spotkanie pozwoliło zacieśnić współpracę między szkołami partnerskimi, nawiązać nowe przyjaźnie i było okazją do promocji Gdyni za granicą. zdjęcia w serwisie foto: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7031_84010.html Opublikowano: 29.03.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)