Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) zaprasza na premierę monodramu „Być jak Maria Janion" w wykonaniu Agnieszki Skawińskiej i reżyserii Marcina Grota, która odbędzie się w piątek (7 września) o godz. 19.00. Bohaterka sztuki, doktorantka polonistyki, zapatrzona w kobietę sukcesu, wielką intelektualistkę Marię Janion pragnie przybrać jej cechy, wcielić się w jej postać. Swoje zauroczenie intelektualistką przeżywa, będąc na urlopie wychowawczym z dwójką małych dzieci. Wykonywanie codziennych czynności domowych przeplata się ze światem nauki. Spektakl ukazuje dobre i słabe strony życia młodej kobiety z dużą dozą humoru. Agnieszka Skawińska ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występowała już na scenie Centrum Kultury, grając Biankę w „Romancy" Jacka Chmielnika w reż. Dariusza Majchrzaka i Alinę w „Balladynie" w reż. Tomasza Podsiadłego. Marcin Grota - polski reżyser, scenarzysta, eseista, dziennikarz. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. W teatrze debiutował spektaklem „Mimika. Komedia w aktach" W. Bogusławskiego. Pracował w takich teatrach, jak: Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr im. Jaracza w Łodzi, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Wybrzeże w Gdańsku i Teatr Nowy w Słupsku. Premierę poprzedzi otwarta próba generalna - czwartek (6 września), godz. 19.00. Kolejne spektakle odbędą się w sobotę (8 września) o godz. 19.00 oraz 20 września o godz. 16.00. Bilety w cenie: 7 zł - próba generalna oraz 25/20 zł - spektakle do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni. plakat spektaklu Opublikowano: 05.09.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)