Od wielu lat park na Kamiennej Górze we wszystkie lipcowe i sierpniowe niedziele zamienia się w gdyński amfiteatr, w którym posłuchać można „Koncertów Muzyki Promenadowej". Inauguracja tych plenerowych koncertów nastąpi 1 lipca o godz. 14.00, wyjątkowo na Bulwarze Nadmorskim przy Muzeum Marynarki Wojennej. Zaprezentują się tam: Pstrong Orkiestra, Tamburmajorki oraz dyrygent Józef Pstrong, ale o godz. 16.00 już na Kamiennej Górze odbędzie się występ Orkiestry Reprezentacyjna Marynarki Wojennej pod dyrekcją kmdr. ppor. Macieja Budzińskiego i por. Macieja Grzywacza. W programie kolejnych lipcowych koncertów na Kamiennej Górze, które rozpoczynają się o godz. 16.00: - 8 lipca - Harcerska Orkiestra Dęta - Tczew, Magdalena Kubicka-Netka (dyrygent); - 15 lipca - Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Piotr Oleksiak (dyrygent), w programie „ABBA Symfonicznie"; - 22 lipca - Dorota Lulka oraz Milonga Baltica w składzie: Paweł Nowak (akordeon/bandoneon), Tomasz Siarkiewicz (skrzypce), Ignacy Jan Wiśniewski (fortepian), Tomasz Wiczyński (kontrabas), - 29 lipca - Zuzanna Kassak (śpiew), Joanna Wesołowska (śpiew), Grzegorz Ufnal (śpiew), Dariusz Gutomski (gitara basowa), Paweł Szewczyk (perkusja), Tadeusz Kassak (piano). Wstęp wolny. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 58 664 73 77 oraz na stronie internetowej: http://www.ckgdynia.pl/. plakat imprezy Opublikowano: 28.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)