Miasto Gdynia oraz Polski Związek Żeglarski zapraszają wszystkich, dla których morze to wyjątkowy przyjaciel na „Gwiazdkę z wiatrem w żaglach" - 14 grudnia 2013 r. w godz. 10.00 - 17.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98). Wstęp wolny.Mało kto wie, że św. Mikołaj - ten sam, który co roku przynosi dzieciom wspaniałe prezenty - jest jednocześnie... patronem żeglarzy! Pamiętając o tym ważnym fakcie, gdyńskie środowisko żeglarskie przygotowało wyjątkowe wydarzenie.Ponieważ Gwiazdka to czas spotkań - nie zabraknie wyjątkowych gości. Do Gdyni przybędzie żeglarska kadra olimpijska, która opowie o swojej pasji, nie tylko jako sporcie ale i elemencie wychowania. Będzie także mowa o projekcie "Gdynia na fali". Choinka ozdobiona bombkami, lampkami i łańcuchami? Dla pasjonatów żeglarstwa to stanowczo za mało! Podczas żeglarskiej Gwiazdki odbędą się specjalne warsztaty, w trakcie których wspólnie tworzyć będziemy papierowe łódki, bombki z linek i węzłów żeglarskich czy łańcuchy w kształcie kodów flagowych. Uczestnicy będą też mogli spróbować swoich sił w malowaniu motywów żeglarskich na bombkach, wyklejaniu kartek świątecznych i wielu innych. Jedną z nagród w konkursach będzie bilet wstępu do Centrum Nauki Experyment.Kontakt: Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, tel.: 58 668 83 87. Opublikowano: 13.12.2013 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)