W poniedziałek 4 lutego 2013 r. lód na gdyńskim lodowisku rozgrzeje się do czerwoności. Naprzeciw siebie staną młodzi hokeiści z Pomorza, by wyłonić najlepszą drużynę regionu. Kto zwycięży, a kto zostanie na lodzie? Gospodarzem i organizatorem turnieju, uznawanego za nieoficjalne Mistrzostwa Pomorza w hokeju na lodzie dla najmłodszych, jest drużyna Hokejowego Uczniowskiego Klubu Sportowego (HUKS) Niedźwiadki Gdynia. Zawody odbędą się w godzinach 10-17 na lodowisku przy ul. Bema 33 (obok Urzędu Miasta Gdyni). Mistrzostwa rozgrywane są w formule MINIHOKEJ, co oznacza, że na lodzie jednocześnie może przybywać 4 graczy z danej drużyny (3 zawodników z pola i bramkarz).W turnieju wezmą udział drużyny:1. UKS Wikingowie Elbląg, 2. Stoczniowiec Gdańsk,3. UKS Bombek Malbork,4. HUKS Niedźwiadki Gdynia. Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe. Najstarsi zawodnicy mają 15 lat, a najmłodsi to... 5-latkowie. To właśnie zmagania dziarskich maluchów dostarczają najwięcej emocji i wzruszeń. Poza meczami, dla młodych hokeistów przygotowano również konkursy indywidualne, sprawdzające takie umiejętności jak technika jazdy na łyżwach czy sprawność w operowaniu kijem.Klub hokejowy HUKS NIEDŹWIADKI Gdynia powstał w 2008 roku z inicjatywy wieloletniego zawodnika Stoczniowca Gdańsk - Bartłomieja Wróbla i rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia hokejowe przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Obecnie w trzech grupach wiekowych w zajęciach bierze udział blisko 40 dziewczynek i chłopców. Treningi odbywają się 4 razy w tygodniu. Obecnie najmłodsi hokeiści w Gdyni to dzieci 5-letnie, które radzą sobie wyśmienicie. więcej informacji:Bartłomiej Wróbeltel. 668 136 923 e-mail: huks_gdynia@wp.pl www.huks-niedzwiadki.pl Opublikowano: 31.01.2013 00:00 Autor: Krzysztof _Romański (2012)