W dniach 16-17 września w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia" (ul. Kazimierza Górskiego 8) odbędzie się II Memoriał Małgorzaty Dydek, upamiętniający najlepszą polską koszykarkę. W turnieju obok zespołu BI Gdynia (dawniej Lotos Gdynia) wystąpią dwie drużyny z Ford Germaz Ekstraklasy - Artego Bydgoszcz oraz Matizol Lider Pruszków, a także jeden zagraniczny zespół - Horizont Mińsk. Terminarz turnieju: 16 września (niedziela)- godz. 10.00 - Horizont Mińsk - Artego Bydgoszcz;- godz. 12.00 - Matizol Lider Pruszków - BI Gdynia;- godz. 18.00 - BI Gdynia - Artego Bydgoszcz;- godz. 20.00 - Matizol Lider Pruszków - Horizont Mińsk; 17 września (poniedziałek) - godz. 15.00 - Artego Bydgoszcz - Matizol Lider Pruszków- godz. 17.45 - mecz główny: BI Gdynia - Horizont Mińsk. Wejściówki w cenie 6 i 10 zł za jeden dzień można zakupić w siedzibie klubu BI Gdynia przy ul. Olimpijskiej 5 oraz w dniach turnieju w kasach hali. Małgorzata Dydek występowała w Lotosie Gdynia przez siedem lat (1998-2005) i w jego barwach uczestniczyła dwukrotnie w finale Final Four (2002, 2004). Zawodniczka, przez koleżanki i kibiców nazywana „Ptysiem" (ze względu na ogromne zamiłowanie do ciastek), sięgnęła z reprezentacją Polski po mistrzostwo Europy (1999) i pojechała na igrzyska olimpijskie do Sydney (2000 - 7. miejsce). Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.bigdynia.pl/. Opublikowano: 13.09.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)