Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców
Komunikaty dla mediów

Jaskiniowcy przejdą gdyńskimi lasami!

W niedzielę (29 lipca) odbędzie się II Marsz Neandertala. Ochotnicy przejdą 7,5 km leśnymi ścieżkami w Gdyni - na bosaka! Start o godz. 10.00 przy wiacie, która znajduje się  na przedłużeniu ul. Wolności, ok. 300 m od jej granicy z lasem. 
 
Trasa wiedzie malowniczymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a wokół roztaczają się widoki na gdyński port i lasy wokół Działek Leśnych oraz Grabówka.
 
W około dwugodzinnym marszu mogą wziąć udział wszyscy. Dozwolone wspomaganie się kijkami - zwykłymi i nordic walking oraz maczugami. Można wybrać się z całą rodziną, a także z psem. Przewidziano nagrody dla najszybszego uczestnika oraz najlepiej ucharakteryzowanego.
 
Neandertalczycy, którzy dotrą do mety (w ubiegłym roku było ich 86), będą mogli odcisnąć w glinie swoją stopę i zabrać odcisk do domu - na wieczną pamiątkę.
 
Do piątku (27 lipca) można zgłaszać się drogą elektroniczną na stronie internetowej: http://www.marszneandertala.pl/, w  dniu zawodów - w biurze startowym, które otwarte będzie w godz. 8.00-9.30 (przy wiacie).
 
Wpisowe: 15 zł. Koszt pamiątkowego odcisku stopy to również 15 zł. Opłata dla osób, które zgłoszą się w dniu imprezy, wyniesie 20 zł (odcisk - również 20 zł).
 
Kontakt: Radosław Tyślewicz ze Stowarzyszenia Studiów i Analiz Bezpieczeństwa, organizator marszu, tel. 609 229 208. 

logo Marszu Neandertala

  • ikonaOpublikowano: 23.07.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona