Barwne galowe mundury i musztra paradna przy dźwiękach marszowej muzyki - takie atrakcje czekają podczas Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Gdyni w dniach 22-24 czerwca. Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie sobotni koncert galowy na placu przed Akwarium Gdyńskim, w sąsiedztwie legendarnego żaglowca „Dar Młodzieży" obchodzącego 30. rocznicę podniesienia bandery. Wystąpią: Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, a także orkiestry wojskowe z Bydgoszczy, Elbląga, Krakowa, Torunia i Warszawy, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska oraz Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej. Gwiazdą koncertu będzie Mieczysław Szcześniak. W programie również: - pokaz śmigłowca;- „Dar Młodzieży" pod pełnymi żaglami;- występy taneczne i wokalne;- szczudlarze;- pokaz sztucznych ogni. Koncert poprowadzi Piotr Bałtroczyk. Program Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Gdyni: sobota (23 czerwca)Molo w Orłowie - godz. 10.00 - koncert orkiestr wojskowych z Warszawy, Torunia, Elbląga oraz Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej; al. Jana Pawła II (plac przed Akwarium Gdyńskim)- godz. 21.00 - koncert galowy festiwalu (a po nim kolejne atrakcje w ramach obchodów 30-lecia „Daru Młodzieży"); niedziela (24 czerwca)- godz. 11.00 - parada orkiestr wojskowych ul. Świętojańską (początek: Urząd Miasta Gdyni);- godz. 12.00 - udział orkiestr w uroczystości obchodów Święta Marynarki Wojennej przy Płycie Marynarza Polskiego;- godz. 16.00 - parada orkiestr wojskowych na Bulwarze Nadmorskim (początek: Skwer Arki Gdynia). Dla porządku informujemy, że koncerty odbędą się także w Wejherowie. W piątek (22 czerwca) o godz. 19.00 na Placu Jakuba Wejhera zagra Orkiestra Wojskowa z Torunia. W sobotę (23 czerwca) we wsi Orle (gmina Wejherowo) o godz. 11.00 odbędzie się koncert orkiestr wojskowych z Krakowa i Bydgoszczy. Na festiwal zapraszają: Oddział Kultury Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON, Dowództwo Marynarki Wojennej oraz Miasto Gdynia. Uwaga!W związku z festiwalem wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym: 22-23 czerwca - wyłączona zostanie z ruchu al. Jana Pawła II na wysokości ul.Waszyngtona; 22-24 czerwca - w związku z obchodami 30-lecia „Daru Młodzieży" oraz koncertem orkiestr wojskowych wyłączony zostanie parking na al. Jana Pawła II przy Akwarium Gdyńskim; 23 czerwca - w godz. 6.00-12.00 w związku z plenerową prezentację orkiestr na molo w Orłowie przewidziane jest częściowe wyłączenie parkingu przy ul. Orłowskiej; - w godz. 9.00-12.00 wyłączona zostanie z ruchu drogowego ul. Orłowska (na odcinku od parkingu do mola); 24 czerwca - w godz. 10.00-14.30 w związku z przemarszem orkiestr nastąpi sukcesywne wyłączenie z ruchu al. Marsz. Piłsudskiego, ul. Świętojańskiej, Skweru Kościuszki; - w godz. 6.00-12.00 w związku z przemarszem orkiestr nastąpi wyłączenie parkingu przy al. Marsz. Piłsudskiego (na wysokości Urzędu Miasta); - w godz. 6.00-18.00 w związku z przemarszem orkiestr Bulwarem Nadmorskim nastąpi częściowe zajęcie parkingu przy Bulwarze Nadmorskim (od strony al. Marsz. Piłsudskiego). Opublikowano: 18.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)