W tym roku Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni obchodzi 25 - lecie swojej działalności. Zwieńczeniem obchodów rocznicowych będą uroczystości rozpoczynające się w piątek 5 października 2012 roku w Teatrze Miejskim w Gdyni "Wieczorem Wspomnień i Refleksji". (wstęp z zaproszeniem). W sobotę, 6 października w Auli Zarządu Portu Gdynia przy ulicy Rotterdamskiej 9 odbędzie się natomiast Gdyńskie Sympozjum Hospicyjne "Nie opuszczaj mnie, wysłuchaj mnie i pomóż mi". Początek pierwszej sesji "Cierpienie ma tysiąc twarzy" o godzinie 9.30. Kolejne sesje: o 11.15 "Wybrane problemy medycyny paliatywnej" i o 13.00 - "Blaski i cienie opieki paliatywnej". Szczegółowy program - pobierzW niedzielę, 7 października o godzinie 11.30 w Kościele NMP Królowej Polski w Gdyni odprawiona zostanie Uroczysta Msza święta Dziękczynna. Po Mszy, o godzinie 13.00 na Placu Grunwaldzki rozpocznie się jesienna edycja "Pól Nadziei na Pomorzu".Wspólnie posadzimy cebulki żonkili - symbole łączności z nieuleczalnie chorymi.W programie:- koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP,- przekazanie koszy z żonkilowymi cebulkami przedstawicielom hospicjów z Gdańska, Sopotu, Pucka i Gdyni.Honorowy patronat nad obchodami rocznicowymi objęli Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.Więcej szczegółów: Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, ul. Dickmana 6, tel. (58) 665 66 55. Opublikowano: 02.10.2012 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)