Wizyta wspaniałego meksykańskiego żaglowca „Cuauhtemoc" w Gdyni dobiega końca. W czwartek, 22 sierpnia, statek i jego niezwykle sympatyczna załoga opuszczą port. Zapraszamy wszystkich pragnących serdecznie pożegnać naszych gości na nabrzeże Pomorskie, vis-à-vis Akwarium Gdyńskiego. Żaglowiec rzuci cumy o godz. 10.00. Meksykańską jednostkę pożegna, oczywiście w żeglarski sposób, „Dar Młodzieży", który potem zajmie na trzy dni swoje stałe miejsce udostępnione meksykańskiej jednostce. Żaglowiec szkolny Marynarki Wojennej Meksyku „Cuauhtemoc" przypłynął do Gdyni w ubiegłą sobotę. Była to jego druga wizyta w naszym mieście w historii. 10 lat temu trzymasztowy bark gościł podczas zlotu żaglowców The Cutty Sark Tall Ships' Races. Jednostkę można było zwiedzać codziennie od godzin przedpołudniowych do późnego wieczora, przy akompaniamencie południowoamerykańskich rytmów. Tylko w weekend na pokład żaglowca weszło 19 tysięcy osób. Jak się okazało meksykańscy marynarze bardzo dobrze grają w koszykówkę i podczas towarzyskiego meczu rozegranego dziś z reprezentacją Rady Miasta Gdyni wygrali 24:22. Uwaga!Dziennikarzy zapraszamy o godz. 9.30, kiedy to rozpoczną się przygotowania do odpłynięcia. Najlepiej zająć miejsce na trawniku naprzeciwko trapu prowadzącego na pokład „Cuauhtemoca". Opublikowano: 21.08.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)