Już teraz prosimy dziennikarzy o zarezerwowanie sobie czasu w najbliższy wtorek (19 czerwca) o godz. 12.00, kiedy to przy ul. Dickmana odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni. Na uroczystość zapraszają Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Hospicjum ma być placówką nowoczesną, przyjazną, zarówno dla chorych podopiecznych, jak i ich rodziców oraz rodzeństwa. Znajdą się w nim kolorowe pokoje dla dzieci, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa, basen, sala kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji. Przy hospicjum będą działały również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci. Stacjonarne hospicjum dla dzieci to wspólny projekt Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca i gdyńskiego samorządu. Pomysł zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia, a budowę finansują mieszkańcy Gdyni z 1% podatków przekazywanych na rzecz hospicjum. Potrzebną kwotę na realizację inwestycji uzyskano dzięki hojnie wspieranej przez gdynian dotychczasowej działalności stowarzyszenia, zaś działkę pod budowę wielkości ponad 3 tys. m2 przekazało Miasto. UWAGA! We wtorek o godz. 11.30 sprzed Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) odjedzie bus, który zawiezie dziennikarzy niezmotoryzowanych na miejsce uroczystości. Opublikowano: 15.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)