Kapitan Tomasz Ostrowski został laureatem drugiej edycji Nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Kapitan Tomasz Ostrowski otrzymał wyróżnienie za zwycięstwo w ubiegłorocznych regatach Tall Ships Races. Dowodził w nich żaglowcem „Fryderyk Chopin". Członkowie kapituły nagrody podkreślili także jego zaangażowanie w wychowanie morskie młodzieży. Oprócz kapitana Ostrowskiego do nagrody zostali nominowani: Zofia Klepacka-Noceti - brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, Anna Rębas - wieloletnia dziennikarka Radia Gdańsk, autorka wielu materiałów o tematyce morskiej i żeglarskiej, Bohdan Sienkiewicz - dziennikarz i publicysta morski oraz Maciej Krzeptowski - dr nauk przyrodniczych i kapitan jachtowy. Nagroda im. kapitana Leszka Wiktorowicza została ustanowiona w celu uhonorowania wyjątkowych dokonań żeglarskich, osiągnięć w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej. Powołali ją spadkobiercy kpt. ż.w. Leszka Wiktorowicza, Miasto Gdynia, Stowarzyszenie Bractwo Kaphornowców i Fundacja Press Club. Nagrodę stanowią medal oraz 10 000 zł. Przyznała ją kapituła w składzie:- kpt. ż.w. Mariusz Wiktorowicz, syn Kapitana;- kadm. Czesław Dyrcz, Bractwo Kaphornowców (przewodniczący Kapituły); - Mira Urbaniak, Bractwo Kaphornowców; - Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji;- Joanna Zielińska, pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Sportu; - Waldemar Heflich, Press Club Polska. Nagroda zostanie wręczona 3 marca 2013 r. w Warszawie. Więcej informacji i zdjęcia do pobrania na stronie internetowej:http://leszekwiktorowicz.pl. Kontakt: Jarosław Włodarczyk, tel. 501 42 48 07, e-mail: jarosław.wlodarczyk@pressclub.pl. Opublikowano: 15.02.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)