Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) w tym tygodniu zaprasza na dwa filmy, w tym jeden premierowo. - godz. 18:00 - "MOLIER NA ROWERZE" (premiera!), od 17 do 22 stycznia.„Molier na rowerze” Philippe'a Le Guay („Kobiety z 6. piętra”) to kolejna po „Nietykalnych” i „Dalej niż północ” słodko-gorzka francuska komedia obyczajowa, przypominająca filmy Alaina Resnaisa, François Truffaut lub Jean-Louisa Trintignanta, utrzymana w sentymentalnym stylu dzięki wspaniałym zdjęciom Jeana-Claude’a Larrieu. To jednocześnie hołd złożony teatrowi i profesji aktora. Film wpisuje się również w istniejącą od wieków we Francji debatę na temat wystawiania klasyki, wierności wobec niej i wolności w jej interpretacji. Postrzegany jest także w kategoriach próby zmierzenia się ze sztandarową dla francuskiej kultury literacką ikoną – „Mizantropem” Moliera oraz interesującą analizą wyjątkowego charakteru francuskiego języka.- godz. 20:00 - "NIMFOMANKA - CZĘŚĆ I" (film od 18 l.), od 17 do 22 stycznia.„Nimfomanka” to film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg („Melancholia”, „Jak we śnie”), Shia LaBeouf („Transformers”, „Gangster”), Stellan Skarsgård („Dziewczyna z tatuażem”, „Pewien dżentelmen”), Uma Thurman („Kill Bill”, „Pulp Fiction”), Jamie Bell („Billy Elliot”, „Hallam Foe”) czy Willem Dafoe („Antychryst”, „The Hunter”), zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina. Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Cokolwiek spodziewacie się zobaczyć, zobaczycie więcej...Kontakt: www.klubfilmowy.pl, e-mail: biuro@klubfilmowy.pl, tel. 058 661 89 73.Molier na rowerze – opisNimfomanka – opis Opublikowano: 15.01.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)