Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca ambasadorkami Herbalife Triathlon Gdynia 2014! Czwartą ambasadorką jest Agnieszka Sikora - Paw ze Skórcza (Bory Tucholskie), wybrana w konkursie internetowym.Do tej pory w rolę ambasadorów największej triathlonowej imprezy w Polsce wcielali się panowie. W ubiegłym roku byli to Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Rozmus i Piotr Kraśko. W tej edycji organizatorzy postanowili pokazać, że triathlon to także sport dla kobiet, stąd w gronie ambasadorów znalazło się miejsce wyłącznie dla pań. Twarzami HTG 2014 zostały znane aktorki: Małgorzata Foremniak, Karolina Gorczyca i Katarzyna Glinka. Stawkę tę uzupełnia Agnieszka Sikora-Paw. Dodajmy, że tytuł ambasadora to nie tylko honor, ale też wielki wysiłek. Przed czwórką pań 8 miesięcy ciężkiej pracy, wielogodzinnych treningów i żmudnego budowania formy. Pomogą im najlepsi trenerzy w Polsce, a miłym urozmaiceniem z pewnością będzie obóz przygotowawczy na Majorce. Herbalife Triathlon Gdynia to największa triathlonowa impreza w Polsce. W 2014 roku odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia. Pierwszy start zaplanowano na sobotę, i będzie to tzw. dystans sprint: 750 m wpław, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Z kolei dystans główny, czyli half-triathlon rozegramy zostanie w niedzielę. Uczestnicy najpierw przepłyną dystans 1,9 km, potem przejadą 90 km na rowerach, a na koniec przebiegną półmaraton, czyli 21,1 km.Kontakt: Marek Łucyk, dyrektor GOSiR, tel.: 601 613 613. Opublikowano: 10.01.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)