Gdyńska Ogrodnik Miejska objęła we władnie kolejną przestrzeń w Gdyni. Obszar przy Węźle św. Maksymiliana już cieszy oczy przechodniów i pasażerów pociągów SKM ciekawie zaaranżowaną zielenią. Teren, który przez wiele miesięcy służył jako zaplecze remontu peronu stacji SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana, a potem nie wyróżniał się niczym szczególnym, został uporządkowany i obsadzony ozdobnymi trawami. Chcieliśmy w ten sposób nawiązać do roślinności, którą już można zobaczyć przy Węźle św. Maksymiliana i w pasie między jezdniami, w górnym odcinku ulicy Władysława IV - tłumaczy Maura Zaworska-Błaszkiewicz, ogrodnik miejski. Styl aranżacji tego terenu określiłabym mianem eleganckiego minimalizmu - dodaje. To nie jedyne efekty prac specjalistów z Biura Ogrodnika Miasta. Już wkrótce na skwer na wysepce między ulicami: Świętojańską, Władysława IV oraz aleją Marszałka Piłsudskiego powrócą donice, które zdobyły sympatię przechodniów ubiegłym roku. Przebojem zeszłego sezonu były jednak słoneczniki w okolicy Węzła Pokoju. Ich popularność była tak duża, że postanowiliśmy posadzić je jeszcze raz, jednak na to, by rozkwitły musimy jeszcze poczekać co najmniej kilka tygodni - tłumaczy gdyński ogrodnik miejski. Na razie miejsca, w których wyrosną słoneczniki przykryte są folią, by zapobiec wydziobywaniu nasion przez ptaki. Słoneczniki to dla nich smakowita przekąska - śmieje się Maura Zaworska-Błaszkiewcz. Opublikowano: 17.06.2013 00:00 Autor: Krzysztof _Romański (2012)