W poniedziałek - 24 września - rozpoczną się zapisy na kolejny semestr Akademii EXPERYMENTU, czyli cykl spotkań dla małych i dużych odkrywców organizowany przez gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT. Spotkania, które odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia, w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98), adresowane są do dzieci w wieku 6-9 lat oraz ich opiekunów. Najmłodsi uczestniczą w wykładach z różnych dziedzin nauki wraz ze swoimi rodzicami lub dziadkami. Celem zajęć jest pobudzanie wyobraźni i dziecięcej kreatywności, rozwijanie chęci poznania otaczającego świata, formułowania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Dzieci, jak na prawdziwych studentów przystało, zasiadają w sali wykładowej i otrzymują indeksy. Wykładowcy wprowadzają dzieci w świat nauki z Panem Kulką - Experymentową postacią. W nowym, piątym semestrze Akademii mali i duzi odkrywcy dowiedzą się od doświadczonego architekta, na czym polega ten zawód, a także z jakich materiałów można budować domy. Poznają tajniki komunikacji miejskiej, różnice w budowie i eksploatacji trolejbusu, autobusu i tramwaju. Przedstawi je ekspert z Zarządu Komunikacji Miejskiej. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozróżniać zachcianki od potrzeb oraz czy mają skłonności do skrajnego oszczędzania. Wraz z Grzegorzem Lindą, trenerem psich zaprzęgów, wyruszą na polarną wyprawę i poznają sekrety hodowli siberian husky. Koszt zajęć za jeden semestr (4 zajęcia) wynosi 50 zł za jedno dziecko z opiekunem. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.experyment.gdynia.pl/. Kontakt: Małgorzata Daniluk, Centrum Nauki EXPERYMENT, tel. 58 735 12 40, e-mail: m.daniluk@gci.gdynia.pl. Opublikowano: 21.09.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)