Mamy już do czynienia z „pokoleniem Kolosów" - powiedział Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas spotkania z Kapitułą Nagrody Kolosy z okazji 15-lecia Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Spotkanie było okazją, by powspominać dotychczasowe edycje. Co najbardziej rzuca się w oczy przy podsumowaniu „15 kolosalnych lat", to droga, jaką impreza przebyła. Od niewielkiego wydarzenia dla pasjonatów, po ogromne przedsięwzięcie logistyczne dla publiczności liczonej w kilkudziesięciu tysiącach. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia miasta Gdyni - podkreślił Janusz Janowski, pomysłodawca imprezy. Podczas spotkania nie obyło się, jak to u podróżników, bez spojrzenia w przyszłość i planów dotyczących rozwoju Spotkań. Wszyscy jednak zgodnie podkreślili, że Gdynia jest idealnym miejscem dla największej imprezy podróżniczej w Polsce. Kapituła Nagród Kolosy to stałe gremium, które wspólnie co roku przyznaje Super Kolosa oraz laureatów Nagrody im. Andrzeja Zawady i nagród specjalnych. W skład Kapituły wchodzi 6 osób: Piotr Chmieliński, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Leszek Cichy, Janusz Janowski, Maciej Kuczyński, Krzysztof Wielicki. 15. jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY trwa od 8 do 10 marca. Impreza odbywa się w hali sportowo-widowiskowej Gdynia. Wstęp wolny. więcej informacji: www.gdynia.pl/wypoczynek/OSPZiA/259_.html Opublikowano: 08.03.2013 00:00 Autor: Krzysztof _Romański (2012)