Opowieść o pasji, ambicji, dążeniu do doskonałości i... sushi. Pasjonujący film dokumentalny Davida Gelba „Jiro śni o sushi" o 85-letnim Jiro Ono, jednym z najsłynniejszych mistrzów sushi na świecie będzie można zobaczyć 20 sierpnia br. o godz. 21.30 w ramach cyklu „Kino Letnie w Orłowie" na orłowskiej plaży przy Scenie Letniej. Jiro Ono całkowicie poświęcił swoje życie doskonaleniu swojej profesji. Od ponad 40 lat prowadzi słynny tokijski lokal „Sukiyabashi". Pomimo sędziwego wieku czuwa nad wszystkim, co dzieje się w restauracji. Pracuje od świtu do późnej nocy, dba o niepowtarzalną atmosferę. Film jest opowieścią o pasji, ambicji i dążeniu do doskonałości, a także o skomplikowanych stosunkach między ojcem perfekcjonistą i jego synami. Najstarszy syn Jiro Ono jest spadkobiercą imperium sushi, ale ojciec nie kwapi się do przejścia na emeryturę. Żyjąc w cieniu sławnego ojca i będąc nieustannie krytykowanym, syn nie jest w stanie w pełni zrealizować drzemiącego w nim potencjału. Wstęp: 8 zł, sprzedaż biletów bezpośrednio przed projekcją. Opublikowano: 19.08.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)