Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Kto zdobędzie tegoroczną Nagrodę im. Kapitana Wiktorowicza?

Do 20 lutego 2014 roku trwa przyjmowanie nominacji do III edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy pokoleń polskich marynarzy.
 
Nagroda im. kapitana Leszka Wiktorowicza została ustanowiona przez miasto Gdynia, Press Club Polska, Bractwo Kaphornowców i spadkobierców Kapitana w celu uhonorowania wyjątkowych dokonań żeglarskich, osiągnięć w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej. Laureatem może być osoba fizyczna, grupa osób fizycznych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna. Nagrodę przyznaje kapituła w składzie:
•·                                Mariusz Wiktorowicz, syn Kapitana
•·                                Czesław Dyrcz, Bractwo Kaphornowców (przewodniczący Kapituły)
•·                                Mira Urbaniak, Bractwo Kaphornowców
•·                                Marek Łucyk, Urząd Miasta Gdyni
•·                                Joanna Zielińska, Urząd Miasta Gdyni
•·                                Waldemar Heflich, Press Club Polska
 
Informacje o regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.leszekwiktorowicz.pl
 
Nagrodę stanowią medal oraz kwota pieniężna w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. W pierwszej edycji nagrodę otrzymał kapitan Zawiszy Czarnego Janusz Zbierajewski, a w ubiegłym roku triumfator regat The Tall Ships' Races na Fryderyku Chopinie - kapitan Tomasz Ostrowski. Kandydatury można zgłaszać do 20 lutego 2014 roku (uwaga: liczy się data doręczenia, a nie stempla pocztowego). Wyłonienie i ogłoszenie laureata nastąpi w 28 lutego 2014 roku w Gdyni, a wręczenie nagrody na początku kwietnia 2014 roku w Warszawie. 
 
 

  • ikonaOpublikowano: 19.02.2014 00:00
  • ikona

    Autor: Krzysztof _Romański (2012)

ikona