Najstarsza dzielnica Gdyni - Oksywie - obchodzi w tym roku jubileusz 800-lecia. Z tej okazji odbyło już się już wiele imprez, na czele z Dniem Zabytków Oksywia (pisaliśmy o tym tu: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_79686.html). W niedzielę 21 października kulminacja obchodów - centralne uroczystości jubileuszowe organizuje Rada Dzielnicy. O godzinie 17.00 w kościele garnizonowym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odprawiona zostanie msza św., a zaraz po niej, o godz. 18.00 wystąpi chór gregoriański „Schola Cantorum Gymevensis" z Gniewu. Obchody odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, Dowódcy Marynarki Wojennej Admirała Floty Tomasza Mathei oraz Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Serdecznie zapraszamy! Opublikowano: 19.10.2012 00:00 Autor: Krzysztof _Romański (2012)