Komunikaty dla mediów

Mali pacjenci obdarowani z okazji Dnia Dziecka

Wiceprezydent Gdyni Oktawia Gorzeńska wręcza pluszowego misia jednej z małych pacjentek Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni (fot. Magdalena Czernek)

Wiceprezydent Gdyni Oktawia Gorzeńska wręcza pluszowego misia jednej z małych pacjentek Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni (fot. Magdalena Czernek)

Wielu najmłodszych mieszkańców Gdyni spędza Dzień Dziecka, bawiąc się w rodzinnym gronie na świeżym powietrzu lub w domu. Jednak nie wszystkim jest to dane. Mowa o pacjentach Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wincentego a Paulo. W tym szczególnym dniu odwiedziła ich wiceprezydent Gdyni, która wręczyła im pluszowe misie. Zabawki wywołały uśmiech na twarzach dzieci.


Tradycji stało się zadość.  W Dniu Dziecka na Oddziale Pediatrycznym Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni zapanowała wyjątkowa atmosfera. Do dzieci, które swoje święto spędzają w szpitalu, z wizytą zawitała Oktawia Gorzeńska – wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Podczas odwiedzin życzyła im ona szybkiego powrotu do zdrowia. Wszyscy pacjenci otrzymali też drobne upominki – gdyńskie pluszowe misie.

– Wizyta w Dniu Dziecka jest szczególnie ważna, dlatego że faktycznie dzisiaj mogłam zobaczyć na twarzach dzieci i ich rodziców radość. Myślę, że wręczanie naszego gdyńskiego misia to wspaniała tradycja, którą warto pielęgnować i być tutaj, w szpitalu, w tym dniu, choć nie ukrywam, że to jest bardzo wzruszające i poruszające doświadczenie – mówi wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.Dzięki takim odwiedzinom młodzi pacjenci mogą – choć na chwilę –  zapomnieć o chorobie. I jak podkreślają lekarze, ma to dla nich duże znaczenie.

– To na pewno jest trudny dzień dla tych naszych dzieci, dlatego że właściwie one powinny być na dworze, biegać, skakać, cieszyć się, a muszą być w szpitalu. Więc na pewno każdy taki gest od każdego jest dla nich wielką sprawą. Dlatego bardzo dziękujemy za to, że przedstawiciele Urzędu Miasta Gdyni przybyli. To już jest nasza wieloletnia tradycja. Poprzedni pan prezydent – Wojciech Szczurek – również odwiedzał dzieci. Widzę, że następcy również to robią i myślę, że dla dzieci to jest wspaniała sprawa – zaznacza Dorota Duralewska, zastępca kierownika Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 01.06.2024 18:15
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.06.2024 13:57
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona