Reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet do lat 17 nie udało się awansować do głównej rundy rozgrywanych w Gdyni i Gdańsku mistrzostw Europy. Pozostała jej walka o miejsca 9-16. Po zwycięstwie w pierwszym grupowym meczu z Portugalią 25:21 i przegraną w drugim z Rumunią 21:31, do awansu do kolejnej fazy mistrzostw Polkom wystarczył remis w niedzielnym spotkaniu z Hiszpanią. Biało-czerwone nie wykorzystały jednak szansy. W pierwszej połowie zawiodła gra w obronie. W drugiej części było blisko, drużyna podjęła walkę i zbliżyła się na trzy bramki, ale zaczęła popełniać błędy, obijać słupki. Dodatkowo przeszkodziła dobra postawa hiszpańskiej bramkarki. Ostatecznie Polki przegrały z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego 25:30. Zajęły ostanie miejsce w grupie. - Chciałbym podziękować kibicom, którzy wspaniale nas dopingowali, postaramy się pozbierać po porażkach i obiecujemy walczyć w dalszej części turnieju - zapowiedział Robert Popek, drugi trener biało-czerwonych. - Miałyśmy swoją szansę, nie wykorzystałyśmy jej. Nie możemy jednak spuszczać teraz głów, musimy się podnieść i walczyć dalej i wiemy o tym - powiedziała Kamila Konofał, zawodniczka reprezentacji. Polki zagrają we wtorek, 20 sierpnia, o godz. 13.00 z Holandią i w środę, 21 sierpnia, o godz. 15.00 z Francją. Mecze odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia". W walce o medale pozostało osiem drużyn, które ponownie rywalizować będą w grupach liczących cztery zespoły. Rumunia, Portugalia (awans z grupy A), Dania i Czarnogóra (B) utworzyły jedną czwórkę, która nadal występować będzie w Gdyni, natomiast w drugiej w Gdańsku znalazły się Rosja, Szwecja (C) oraz Chorwacja i Norwegia (D). Mecze rozegrane zostaną również we wtorek i środę. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny. Szczegółowy harmonogram na stronie internetowej: http://eurohandballpoland2013.pl/. Opublikowano: 19.08.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)