Czy jest lepszy moment na rozpoczęcie działalności, niż jubileusz Gdyni? Przy okazji 88. urodzin miasta, otwarta zostanie nowa przestrzeń wystawiennicza „Pęd sztuki. Galeria.” Na inaugurację, wernisaż wystawy fotograficznej „Młode dusze”. Start w sobotę 8 lutego, o godzinie 18.00 w Teatrze Gdynia Główna, czyli podziemiach Dworca PKP. Wstęp jest wolny.„Wystawa ma na celu zaprezentowanie szerszej publiczności młodych artystów związanych z Gdynią, niekoniecznie tu mieszkających” – tłumaczy Magdalena Morawska, autorka prac i kurator wystawy. „Na zdjęciach są projektanci, reżyserzy, operatorzy, graficy, aktorzy, czyli przekrój środowiska młodych twórców. Młodych przede wszystkim duchem. Fotografie są próbą zajrzenia w głąb duszy artystów, przybliżają odbiorcom charakter ich twórczości wykorzystując jej elementy, drobne detale lub sposób ujęcia postaci” – dodaje. Wśród sportretowanych osób znaleźli się między innymi projektant ubrań Maciej Padło, muzyk Michał Goran, filmowcy Ela Benkowska i Łukasz Ostalski czy autorka komiksów jednoobrazkowych Agnieszka Szczepaniak. „Młode dusze” można oglądać do 10 marca, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 17.00.Pierwsza wystawa to także dobry moment, aby zaprezentować kolejne plany galerii. Najbliższy rok zostanie utrzymany w tematyce fotograficzno-filmowej. I tak, już pod koniec marca odbędzie się wernisaż prac związanych z Gdyńską Szkołą Filmową, o roboczym tytule „Portretujemy się”. Bohaterami sesji są wykładowcy, pracownicy i studenci filmówki. Jak zapowiada Morawska, kolejne wystawy będą prezentowane mniej więcej co półtora miesiąca, wszystko w siedzibie otwartego niedawno oficjalnie Teatru Gdynia Główna, czyli na peronie -1.Kontakt: Magdalena Morawska, kurator wystawy, tel.: 609 338 771. Opublikowano: 06.02.2014 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)