W centrum Gdyni można zauważyć grupki młodych dziewcząt w sportowych strojach reprezentacji różnych państw. Zawodniczki przyjechały na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 17, które zostaną rozegrane w dniach 15-25 sierpnia 2013 r. Areną zmagań młodych szczypiornistek będzie Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia" (ul. Kazimierza Górskiego 8).W mistrzostwach weźmie udział 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Dwie rywalizować będą w Gdyni, a pozostałe w Gdańsku. U nas zagra grupa A, w której jest reprezentacja Polski, a także Hiszpanii, Portugalii i Rumunii, a także B: Dania, Francja, Holandia i Czarnogóra. Polki rozpoczną dzisiaj, 15 sierpnia, turniej od meczu z Portugalią. Początek spotkania o godz. 17.00. Selekcjoner polskiej drużyny Harald Tłuczykont przyznaje, że jego podopieczne nie mogą się już doczekać pierwszego spotkania, specjalnego napięcia jednak nie ma. - Ja jestem już stary trener, więc specjalnego dreszczyku przed mistrzostwami nie mam - stwierdza ze śmiechem. - Już trochę za długo „kisimy" się między sobą i strasznie chcemy z kimś zagrać. Dziewczyny na to czekają, dlatego wyczekujemy pierwszego meczu - dodaje. Kolejne spotkania w piątek o godz. 17.00 z Rumunią i w niedzielę o godz. 17.00 z Hiszpanią. Polski zespół liczy na solidne wsparcie kibiców.W Gdyni odbędą się też spotkania decydującej fazy imprezy. Wielki finał rozegrany zostanie 25 sierpnia o godz. 17.30. Wstęp na wszystkie mecze jest darmowy. Szczegółowy harmonogram spotkań na stronie internetowej: http://eurohandballpoland2013.pl. Opublikowano: 15.08.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)