Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Muzeum Miasta Gdyni ma już 30 lat!

W 2013 r. Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) obchodzi swój jubileusz - 30-lecie istnienia. W ramach obchodów, które potrwają przez cały rok, odbywać się będą m.in. prelekcje, warsztaty, pokazy, konkursy. 27 lutego 2013 r. (środa) o godz. 17.00 spotkanie z dyrektor Dagmarą Płaza-Opacką pt. „Muzeum Miasta Gdyni 1983-2013" inaugurujące cykl „Rok Jubileuszowy Muzeum".
 
Przedstawiciele muzeum zaprezentują program obchodów jubileuszu. Przypomną o gdyńskim muzeum w latach przedwojennych. Porozmawiają z uczestnikami spotkania o historii Muzeum Miasta Gdyni, począwszy od powstania Działu Dokumentacji przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni, który po kilku latach stał się podstawą powołania i utworzenia Muzeum w 1983 r. Przypomną wystawy, wydarzenia i ludzi, którzy swoje życie zawodowe związali z tą placówką, a także kolejne budynki, w których ona działała. Przedstawią obecne muzeum i jego strukturę, aktualne plany wystawowe i wydawnicze. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz fotografii i dokumentów z różnych lat działania instytucji.

  • ikonaOpublikowano: 26.02.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona