Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza przygotowała dwa 10-minutowe filmy w ramach projektu „Interface" promującego podróż przez Bałtyk bez samochodu. Oba poświęcone są miastom siostrzanym - Gdyni i Karlskronie. Już dziś będzie można obejrzeć pierwszy z nich na antenie TVP Gdańsk. Odcinek o Gdyni będzie można obejrzeć dzisiaj (18 czerwca) o godz. 17.30, a Karlskronie -jutro (19 czerwca) o godz. 18.15. Oba filmy będą dostępne na stronie internetowej http://www.gdansk.tvp.pl/ od środy (20 czerwca). W obu miastach wiele się zmieniło, by podróż przez Bałtyk bez samochodu stała się wygodna i atrakcyjna. W Gdyni funkcjonuje specjalna linia autobusowa nr 570 (tzw. shuttle bus), która jest najszybszym sposobem dotarcia z centrum do terminalu promowego i z powrotem. W obu miastach informacja turystyczna dostępna jest w kilku językach. Oprócz wszelkich udogodnień, które czekają na niezmotoryzowanych turystów, filmy przedstawiają także czekające na nich atrakcje - szwedzkie szkiery, malowniczą Karlskronę i nowoczesną Gdynię. Bohaterkom filmów: Monice i Ewelinie towarzyszy... animowana foka. Projekt „Interface" służy popularyzacji transgranicznego ruchu pasażerskiego, stworzeniu wygodnej, taniej i przyjaznej dla środowiska alternatywy podróży w Regionie Południowego Bałtyku. Więcej o projekcie na stronie internetowej: http://www.interfaceproject.eu/. Kontakt: Magdalena Pramfelt, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, tel. 58 763 14 69, kom. 604 490 917, e-mail: magdalena.pramfelt@psig.com.pl;Ryszard Toczek, Urząd Miasta Gdyni - Biuro Rozwoju Miasta, tel. 58 668 21 10, e-mail: r.toczek@gdynia.pl. Opublikowano: 18.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)