3 marca 2013 r. w Warszawie wręczono Nagrodę im. kapitana Leszka Wiktorowicza. Jej laureat, kapitan Tomasz Ostrowski, jest na środku Oceanu Atlantyckiego, dlatego wyróżnienie w jego imieniu odebrała żona Marta Ostrowska wraz z Piotrem Kulczyckim, armatorem żaglowca „Fryderyk Chopin". Kapitan Tomasz Ostrowski otrzymał wyróżnienie za zwycięstwo w ubiegłorocznych regatach Tall Ships Races. Dowodził w nich żaglowcem „Fryderyk Chopin". Członkowie Kapituły nagrody podkreślili także jego zaangażowanie w wychowanie morskie młodzieży. - Tomasz jest dumny z tej nagrody z trzech powodów. Po pierwsze, ze względu na osobę jej Patrona, którego w pierwszych latach swojego żeglarstwa miał okazję poznać. Po drugie, ze względu na prestiż nagrody i jej Kapitułę, gdyż jest to w tej chwili najważniejsza nagroda żeglarska. Po trzecie dlatego, że jest to nagroda po części z jego ukochanej Gdyni - powiedziała Marta Ostrowska. Nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy - została ustanowiona w celu uhonorowania wyjątkowych dokonań żeglarskich, osiągnięć w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej. Powołali ją spadkobiercy kpt. ż.w. Leszka Wiktorowicza, Miasto Gdynia, Stowarzyszenie Bractwo Kaphornowców i Fundacja Press Club. Więcej informacji na stronie internetowej: www.leszekwiktorowicz.pl. Kontakt: Jarosław Włodarczyk, tel. 501 42 48 07, e-mail: jarosław.wlodarczyk@pressclub.pl. Opublikowano: 04.03.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)