Jutro (5 czerwca) w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) powołana do życia zostanie Nagroda im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Po uroczystości, która rozpocznie się o godz. 14.00, odbędzie się konferencja prasowa. Nagrodę do życia powołają: - Jakub Płażyński, syn Macieja Płażyńskiego;- Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego;- Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska;- Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni;- Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu;- Jarosław Włodarczyk, Przewodniczący Rady Press Club Polska;- Maciej Kazienko, Dyrektor Fundacji Pomorskiej. Intencją inicjatorów nagrody jest zachowanie w pamięci Polaków jej Patrona - działacza opozycji antykomunistycznej, pierwszego niekomunistycznego wojewody gdańskiego, Marszałka Sejmu RP i wicemarszałka Senatu RP, prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska, człowieka o szerokich horyzontach i dalekowzrocznym spojrzeniu na Polskę i świat. Nagroda będzie przyznawana corocznie, a uroczystość wręczenia odbywać się będzie w Muzeum Emigracji w Gdyni. Dodatkowe informacje: Press Club Polska, tel. 22 828 50 44, e-mail: sekretariat@pressclub.pl. Opublikowano: 04.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)