XII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry - Sopot 2012" zawita także do Gdyni. Od 18 do 20 maja (piątek-niedziela) w Muzeum Miasta (ul. Zawiszy Czarnego 1) prezentowane będą projekcje spektakli Teatru TV nagrodzonych Grand Prix podczas poprzednich edycji festiwalu. Cykl „Najlepszy z najlepszych!" połączony będzie z plebiscytem publiczności na najlepszy spektakl w historii imprezy. W programie: 18 maja (piątek) - godz. 11.00 - Juliusz Kaden Bandrowski „Bigda idzie!", adaptacja i reżyseria: Andrzej Wajda, Grand Prix 2001;- godz. 13.00 - Jacek Głębski „Kuracja", adaptacja i reżyseria: Wojtek Smarzowski, Grand Prix 2002;- godz. 14.30 - Janusz Głowacki „Czwarta siostra", reżyseria: Agnieszka Glińska, Grand Prix 2003;- godz. 16.30 - Marek Pruchniewski „Łucja i jej dzieci", reżyseria: Sławomir Fabicki, Grand Prix 2004;- godz. 18.00 - Miron Białoszewski „Pamiętnik z powstania warszawskiego", reżyseria: Maria Zmarz-Koczanowicz, Grand Prix 2005;19 maja (sobota)- godz. 11.00 - Szekspir „Juliusz Cezar", adaptacja i reżyseria: Jan Englert, Grand Prix 2006;- godz. 12.30 - Wojciech Tomczyk „Norymberga", reżyseria: Waldemar Krzystek, Grand Prix 2007;- godz. 14.00 - Grzegorz Łoszewski „Stygmatyczka", reżyseria: Wojciech Nowak, Grand Prix 2008;- godz. 16.00 - Piotr Kokociński, Krzysztof Szwagrzyk „Golgota wrocławska", reżyseria: Jan Komasa, Grand Prix 2009;20 maja (niedziela) - godz. 15.00 - Mark St. Germain „W roli Boga", reżyseria: Tomasz Wiszniewski, Grand Prix 2010;- godz. 16.30 - Marek Pruchniewski „Kontrym", scenariusz TV i reżyseria: Marcin Fischer, Grand Prix 2011. Głosy w plebiscycie publiczności na najlepszy spektakl Teatru TV spośród laureatów Grand Prix festiwalu „Dwa Teatry" można oddać w siedzibie muzeum, a także na stronie internetowej: www.dwateatry.tvp.pl . Głosowanie potrwa do północy w niedzielę 20 maja. Na projekcje wstęp wolny. Opublikowano: 17.05.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)