„Osadnicy z Catanu", „Zakazana wyspa", „Drako" i „Kolejka" - to tylko niektóre z ponad 700 planszówek, w które będzie można zagrać podczas wiosennej edycji Festiwalu GRAMY. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, 15-16 czerwca 2013 r., w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia" (ul. Kazimierza Górskiego 8). W sobotę organizatorzy zapraszają od godz. 10.00 do 20.00. Zaplanowano m.in.: turniej gry karcianej „Brawl", mistrzostwa Polski w grze „Wsiąść do Pociągu: Europa", turniej „Pitchcar Mini", czyli coś dla tych, którzy w dzieciństwie namiętnie grali w kapsle. Będzie można wystartować też w turnieju „Neuroshima Hex". Każdy gracz dowodzi jedną z armii w postapokaliptycznym świecie pełnym mutantów i bezwzględnych maszyn. W niedzielę impreza potrwa w godz. 10.00-18.00. W programie: turniej „Dobble" dla dzieci w wieku 5-12 lat, mistrzostwa Polski w „Agricoli", turniej „7 Cudów Świata" oraz „Star Wars - Geonosis Arena" dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pełna akcji gra planszowa dla miłośników „Gwiezdnych Wojen". Zgłoszenia na wszystkie turnieje 15 minut przed rozpoczęciem, a na mistrzostwa prowadzone są zapisy internetowe. Przez cały czas będzie można bezpłatnie wypożyczyć dowolną planszówkę, a odpowiednie osoby wyjaśnią jej zasady. Zaprezentowane zostaną także nowe gry, a nawet takie, które jeszcze nie zostały wydane. Mile widziani będą wszyscy - całe rodziny, młodzież i dorośli, a także najmłodsi. Dziećmi w specjalnym kąciku zajmie się Galeria Malucha. Zaplanowano zabawy plastyczne i bardzo kreatywne, z użyciem różnorodnych materiałów i form. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.festiwalgramy.com/. Tam też można zakupić bilety: jednodniowe - 15 zł normalny i 10 zł ulgowy oraz dwudniowy - 20 zł. Dzieci do lat 5 - wstęp wolny. Kontakt: Artur Jedliński, tel. 692 45 13 13, e-mail: artur@jedlinski.pl. Opublikowano: 11.06.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)